17 May
17May

Sobota 11.05

Mecz Orlik 2014 z RAP Rybnik 10:00

Nasze orliki rozegrały bardzo waleczne spotkanie, wypełnione radością z gry. Doprowadziło do to wielu składnych akcji! Wrócił styl gry z okresu przygotowawczego, miejmy nadzieję że zachowamy go na dłużej. 

Trener: Przemysław Kubica

Mecz Orlik 2013 z Gołkowicami 11:00 

Jeden z ostatnich wyjazdowych meczów w tym sezonie rozegrały orliki z rocznika 2012-2013. Mecz rozgrywany był na niewielkim orliku, początkowo było to równe widowisko. W pewnym momencie przejęliśmy inicjatywę i wyszliśmy na prowadzenie które pomimo wyrównanego meczu udało się utrzymać i wygraliśmy. Był to mecz do obu bramek i do pewnego momentu nie było pewne która drużyna odniesie zwycięstwo lecz szczęśliwie dla nas wygraliśmy pokazując grę na dobrym poziomie. 

Trener: Krzysztof Porembski 

Mecz C Klasa z KP Kamień II 17:00 - brak opisu spotkania

Wynik: 2:3 Bramki: Tudzież M., Szafraniec

Skład: Leszczewski, Bernacki D., Groborz, Kowalski, Majorczyk, Niewelt, Szatanik, Szulik, Tudzież K., Tudzież M., Tudzież P.

Rezerwa: Baron K., Dajka, Madeja, Sebastian, Smyczek, Szafraniec

Trener: Mariusz Szlosarek

Niedziela 12.05

Mecz A Klasa z KS Wicher Wilchwy 17:00

Niedzielny mecz z drużyną Wicher Wilchwy rozpoczyna bardzo mocno nasza drużyna, często znajdujemy się pod bramką naszego rywala, jednak bez skutecznych strzałów. 

W 12' dochodzi do zamieszania w polu karnym, Mateusz Danel przy próbie wybicia głową wykłada piłkę zawodnikowi gości dzięki czemu ten zmienia wynik: 0:1. 

Już niedługo po tym powtarzamy tą sytuację, kolejne niepotrzebne zamieszanie i piłka zostaję pod nogami gości - 0:2 

Pomimo tych dwóch bramek nasi zawodnicy nadal pokazują determinację! 

Niedokładności w rezultacie nie przynoszą nam gola na którego mieliśmy dużo szansę, zamiast tego dostajemy mocną kontrę, która tylko dzięki szczęściu milimetrami przechodzi nad bramką. 

W pierwszej połowie udaje nam się nareszcie zdobyć gola, dzięki asyście Filipa Kukuły, Mariusz Szlosarek bezproblemowo wykonuje celny strzał -1:2. 

Niestety znowu doprowadzamy do niepotrzebnej straty, zawodnik gości bez większe trudu przejeżdża naszą obronę i strzela w przeciwny róg bramki zostawiając naszego bramkarza bez możliwości obrony. 

W drugiej połowie nadal dominujemy, jednakże nie potrafimy stworzyć sobie stuprocentowej sytuacji, Wilchwy natomiast korzystają z naszych pomyłek i stwarzają groźne kontry. 

W X minucie zawodnik gości wznawia grę jednak wykopywana przez niego piłka odbija się od Piotra Kwoski i wpada do bramki, dając nam drugiego gola. - 2:3 

Niestety piłka niczym zaczarowana już więcej nie chciała wpaść do bramki - obok, nad czy w jej konstrukcje wszędzie byle nie do środka.

Dlatego też to bardzo intensywne spotkanie w którym to my prowadziliśmy grę skończyło się zwycięstwem gości którzy idealnie wykorzystywali nasze pomyłki. 

Wynik: 2:3 Bramki: Szlosarek M., Kwoska

Skład: Sopniewski, Baron, Danel, Gliwicki, Kukuła, Kwoska, Orzechowski, Porembski, Smołka, Szlosarek D., Szlosarek M.

Rezerwa: Groborz, Kowalski, Miczajka, Tlałka

Zmiany: Krzysztof Porembski  ▼ 58' ▲ Marcin Miczajka

Mateusz Gliwicki  ▼ 76' ▲  Kamil Tlałka

Fotogaleria: https://www.facebook.com/smyczekphotography

Kulisy wideo: https://www.youtube.com/watch?v=jnudyO31eTM

Trener: Krzysztof Skupień

Dodatkowo!

Czwartek 09.05 Mecz Żaków z KS Wicher Wilchwy

W czwartkowe popołudnie przyszło nam się zmierzyć z drużyną Wicher Wilchwy. W pierwszej połowie pomimo przewagi przeciwnika (udokumentowanej bramkami) mamy kilka groźnych kontr, niestety bez bramkowych. Na drugą połowę nasze żaczki wyszły w jeszcze bardziej bojowym nastroju co zaowocowało 3 strzelonymi bramkami - strzelcami Helena Morgała, Adam Latos i Michał Małek. Nasi przeciwnicy też się nie poddawali i także zdobyli kilka goli. Zgodnie z założeniami z początku rundy udaje nam się krok po kroku realizować swoje cele - grać zespołowo, rozgrywać piłkę "od tyłu" i co mecz zdobyć o (co najmniej) jedną bramkę więcej. Radość naszych małych piłkarzy i ich rodziców pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Trener: Rafał Kowalski

 Poniedziałek 13.05 Mecz Orlik 2013 z Mszaną

Jeden z ostatnich domowych meczy w tym sezonie rozegrały orliki z rocznika 2012-2013. Mecz zaczęliśmy od razu starając się zyskać przewagę nad przeciwnikiem, od pierwszego gwizdka postawiliśmy na wysoki pressing i próbę strzelenia szybkiego gola otwierającego mecz. Wysoko wygraliśmy bez straty bramki, a to może cieszyć najbardziej. Więcej czasu dostały osoby, które w poprzednich meczach grały mniej i spisały tak jak zakładaliśmy. Dziękujemy kibicom za obecność i zapraszamy do dalszego kibicowania na ostatniej prostej sezonu.

Trener: Krzysztof Porembski

Comments
* The email will not be published on the website.