28 Apr
28Apr

Sobota 27.04

10:00 Mecz Orlik 2014 z Szczerbicami

Spotkanie to było bardzo ospałe, gdyż naszym piłkarzom zabrakło tej energii, którą pokazali w poprzednich meczach.

Gracze ze Szczerbic dostali szansę na wykonanie rzutu karnego, jednak nie wykorzystali tej sytuacji i wynik nie uległ zmianie.

Natomiast w naszych sytuacjach zdecydowanie brakowało dobrego wykończenia.

Jeden z fauli spowodował, iż nasz zawodnik skończył z gipsem.. Miejmy jednak nadzieję że nasze orliki wyciągną z tej porażki właściwe wnioski i wprowadzą je już w następny weekend.

Trener: Przemysław Kubica

16:30 Mecz A Klasa z KS Polonia Niewiadom

W sobotę nasza drużyna A wybrała się na spotkanie wyjazdowe do Niewiadomia.

Od początku na boisku byliśmy zdecydowanym faworytem, kreowaliśmy sobie wiele sytuacji niestety piłka jak zaczarowana nie chciała trafić w światło bramki.. odbijała się ona od poprzeczek, przelatywała wysoko bądź daleko obok konstrukcji bramkowej.

Niewiadom również pokazał parę groźnych akcji jednakże zawsze byliśmy na właściwym miejscu i nie dopuściliśmy aby przeciwnik zdobył upragnionego gola.

To druga połowa przyniosła owoce w tym spotkaniu, nasze sytuacje nareszcie kończyły się bramkami i tak to właśnie od 60' minuty zaczęliśmy bramkowy maraton.

Pierwsza bramkę zdobywa Jakub Smołka.

Następnie 4 minuty później główkując podczas rzutu rożnego gola zdobywa Dawid Szlosarek.

Kolejną bramkę dla Płomienia zdobywa w 70' Mateusz Gliwicki.

Który to w 74' zdobywa już 4 gola tego spotkania!

W 84' Jakub Smołka zdobywa gola na którego ciężko było patrzeć gdyż piłkarz tak zamieszał się podczas tej sytuacji, jednak finalnie udało mu się zmienić wynik.

Po wielkiej dominacji kończymy to spotkanie z 3 punktami

Wynik: 0:5 Gole: Smołka x2, Szlosarek D., Gliwicki x2

Trener: Krzysztof Skupień

Skład: Sopniewski, Kowalski, Kwoska, Orzechowski, Porembski,  Szlosarek D., Szlosarek M., Smołka, Gliwicki, Groborz, Hulbój

Rezerwa: Miczajka, Baron

Zmiany: Piotr Kwoska ▼ 74' ▲   Marcin Miczajka

Niedziela 28.04

11:00 Mecz Orlików 2013 z GKS Dąb Gaszowice

W niedziele orliki z rocznika 2012-13 rozegrały kolejny domowy mecz, początek był wyrównany i pomimo naszej nieskuteczności wyszliśmy na jedno-bramkowe prowadzenie.

Niestety przytrafiła nam się kontuzja bramkarza i byliśmy zmuszeni do rotacji składu by grać dalej.

Jednak gdy worek z bramkami się dla nas otworzył, poszło jakby z górki i zgarnęliśmy 3 punkty nie tracąc bramki.

Jest to kluczowe, ponieważ w ostatnich meczach pomimo fajnych wyników traciliśmy dużo bramek.

Dziękujemy drużynie z Gaszowic za fajny mecz, sportową rywalizację i życzymy powodzenia w dalszych meczach.

Trener: Krzysztof Porembski

14:00 Mecz Żaków z Ruptawą

W trzeciej kolejce udaliśmy się na wyjazdowy mecz do Ruptawy, ciesząc się piękną pogodą i dużą frekwencją zawodników oraz kibiców.

Niestety, mimo wysiłku nie udało nam się zrealizować naszych celów.

Skuteczna gra przeciwnika uniemożliwiła nam zdobycie bramki, a mimo solidnej postawy naszych bramkarzy, straciliśmy wiele goli.

Z perspektywy trenera, cieszy nas jednak zaangażowanie naszych graczy, konsekwentne realizowanie założeń taktycznych oraz ich niezłomna wola walki.

Obiecujemy naszym oddanym kibicom, którzy towarzyszą nam w każdym meczu, że w następny meczu postaramy pokazać się z jeszcze lepszej strony.

16:30 Mecz C Klasa z KS Świerklany

W niedzielę mecz z Świerklanami rozegrała C klasa.

Pomimo iż było to spotkanie z liderem wcale na takie nie wyglądało i wypadliśmy w tym spotkaniu naprawdę dobrze.

Niestety w 6' tracimy pierwszego gola jednak nie wpływa to na nasze zaangażowanie.

W 25' minucie spotkania sędzia przyznaje nam rzut karny który Mateusz Tudzież wykonuje bezbłędnie, właśnie tak doprowadzamy do wyrównania.

Nie trwało ono jednak długo gdyż zaraz po wznowieniu gry zawodnik Świerklan zdobywa gola dającego im prowadzenie.

Podczas drugiej połowy zdobywany aż dwa gole, w 54' szczęśliwym trafieniem Kamila Barona oraz później w 59' wynik podwyższa Daniel Bernacki.

Pomiędzy tymi celnymi trafieniami mieliśmy jeszcze szansę na drugi rzut karny, piłka natomiast uderza w poprzeczkę.

I chociaż podczas spotkania nie można było powiedzieć że jest to mecz 1 i 8 miejsca, to jeżeli mówimy o statystykach to posiadanie piłki zdecydowanie było po stronie gości.

Ratunkiem dla nas był bramkarz który to zawsze znajdował się w właściwym miejscu aby bronić precyzyjne strzały naszych niedzielnych oponentów.

W 78' minucie Świerklany doprowadzają ostatecznie do wyrównania 3:3 którym kończymy to spotkanie.

Wynik: 3:3 Bramki: Tudzież M. (karny), Baron K., Bernacki D.

Trener: Mariusz Szlosarek

Skład: Konsek, Bernacki D., Bernacki J., Kolarczyk, Lachowicz, Lukaszczyk, Miczajka, Piecha, Tlałka, Tudzież K., Tudzież M.

Rezerwa: Baron K., Dajka, Leszczewski, Madeja, Smyczek, Szulik