14 Apr
14Apr

Sobota 13.04.2024

Mecz A Klasa z LKS Orzeł Jankowice.

W pierwszej połowie tego spotkania lepsi byli nasi przeciwnicy, to oni częściej tworzyli niebezpieczne sytuację, wykorzystywali nasze błędy i niedokładne podania.

Dlatego też to oni zdobywają pierwszego gola już w początkowych minutach tego spotkania po główce z rzutu rożnego.

Zdarzało nam się znaleźć pod bramką gospodarzy, jednakże zabrakło dobrej strategi na zmianę wyniku.

W 26' minucie tego spotkania Jakub Smołka podaje piłkę w stronę Mateusza Gliwickiego i właśnie wtedy doprowadzamy do remisu - 1:1.

Druga połowa wyglądała już inaczej, wyszliśmy na boisku jakby bardziej zdeterminowani, często tworzyliśmy naprawdę dobre akcje które mogły zmienić wynik tego spotkania na naszą korzyść.

Wprowadzone przez nas zmiany tchnęły dodatkowym życiem na boisku, wpuszczony na murawę Tomasz Hulbój wykorzystuje dobrze kontakt z piłką i tworzy długie podanie do Jakuba Smołki a ten przedarł się przez obronę i kopnął piłkę wprost w siatkę bramkarza z Jankowic. - 1:2

Ta druga część gry niosła z sobą wiele dobrych akcji, jednakże piłka jak zaczarowana unikała bramki, aż dwukrotnie udało nam się wykonać strzał w poprzeczkę.

W ostatnich minutach Jankowice miały jeszcze groźną sytuację w polu karnym, jednak gdy tylko piłka znalazła się w rękach naszego bramkarza sędzia zagwizdał i zakończył to spotkanie.

Wynik: 1:2 Bramki: Gliwicki, Smołka

Skład: Sopniewski, Porembski, Kukuła, Orzechowski, Borowski, Szlosarek D., Szlosarek J., Szlosarek M., Baron, Smołka, Gliwicki

10:00 Orlik 2013 mecz domowy z SKF Rowień

W niedziele swój drugi ligowy mecz rozegrały orliki z rocznika 2012/2013.

Był to zgoła inny mecz niż tydzień wcześniej, drużyna przeciwna mocno dominowała przez pierwsze minuty,  mieliśmy problemy z wyprowadzeniem składnej akcji.

Natomiast gdy nasi chłopcy obudzili się i wrócili z dalekiej podróży mecz wyrównał się i zaczął być zaciętym widowiskiem o czym świadczyć mogą bramki z obu stron w ostatnich minutach.

Mecz zakończył się zasłużonym remisem.

Postaramy się wyciągnąć wnioski, poprawić błędy i wyjść pewni siebie na następny mecz, dziękujemy przeciwnikom za sportową grę i rywalizację na poziomie.

Trener: Krzysztof Porembski

13:00 Żak 2015 mecz domowy z KS Płomień Połomia

W niedzielę nasza drużyna żaków stawiła czoła przeciwnikom w pierwszym meczu tej rundy.

Rozpoczęliśmy z determinacją, otwierając wynik już w drugiej minucie bramą zdobytą przez M. Kasztana.

Niestety, pomimo tego dobrego początku, przeciwnicy z Połomi szybko przejęli inicjatywę, wykorzystując nasze błędy i regularnie wpisując się na listę strzelców.

Mimo że mieliśmy swoje szanse, nie udało się nam ich skutecznie wykorzystać.

Warto jednak docenić wysiłek naszych bramkarzy, którzy obronili wiele groźnych sytuacji.

Z tego meczu należy wyciągnąć ważne wnioski.

Po pierwsze, pokazaliśmy determinację i wolę walki, co jest kluczowe dla rozwoju drużyny.

Po drugie, należy docenić wsparcie naszych kibiców, zarówno tych ze strony gospodarzy, jak i tych, którzy przybyli z Połomi - ich głośne dopingowanie miało znaczący wpływ na atmosferę meczu.

Teraz czas, by skupić się na dalszym doskonaleniu naszych umiejętności. Poprzez ciężką pracę i zaangażowanie, mamy nadzieję, że każdy kolejny mecz będzie przynosił coraz lepsze wyniki.

Trener: Rafał Kowalski

16:00 C Klasa mecz domowy z KS Wielopole

To niedzielne spotkanie niestety nie wyglądało dobrze dla naszych zawodników.

Jako pierwsi zdobywamy bramkę w tym spotkaniu, jednak robimy to do własnej bramki w 6' minucie spotkania - 0:1

Rzut wolny daje drużynie z Wielopola dużą szanse aby zmienić wynik w 13' minucie spotkania, piłka odbija się od bramkarza, a to wykorzystuje nie kryty w polu karnym zawodnik który głową wbija piłkę do siatki - 0:2.

Staramy się walczyć, jednakże wszelkie próby ataku pod bramką gości kończą się kontrą wprost pod naszą bramkę.

Na boisku pojawia się wiele błędów i nieczystości które w rezultacie tworzą groźne sytuację, jednakże nasz bramkarz stara się aby wszelkie strzały nie kończyły w siatce.

Wynik spotkania mógł do przerwy zwiększy się jeszcze wielokrotnie, zawodnicy Wielopola są jednak często łapani przez sędziego na spalonym.

Walka trwa po wznowieniu gry, znowu próbujemy zmienić wynik na swoją korzyść niestety w polu karnym gości nie brakuje obrońców.

W 70' tracimy kolejną bramkę przez którą szansę na zmianę losów tego spotkania maleją.

Światełko nadziei zapala się jednak w 83' kiedy to za rękę w polu karnym sędzia przyznaje rzut karny, Mateusz Tudzież podchodzi do tego stałego fragmentu i zdobywa honorowego gola dla drużyny - 1:3.

Wtedy graliśmy z jeszcze większą determinacją, z nadzieją że może jeszcze uda nam się chociaż zremisować to spotkania, marzenia te jednak szybko się skończyły kiedy to dwóch zawodników Wielopola z łatwością poradziło sobie z naszym obrońcą i tą sytuację zakończyli golem - 1:4.

Ręką w polu karnym pochwaliliśmy się również i my, dzięki czemu Wielopole również ma szansę na rzut karny.

I właśnie tym stałym fragment ostatecznie zmieniają wynik na 1:5, po czym sędzia kończy to spotkanie.

To spotkanie zdecydowanie nie należało do najlepszych z naszej strony, jednak zawsze jest to mecz z którego można wyciągnąć wnioski aby taki wynik nie miał miejsca w przyszłości.

Wynik: 1:5 Bramka: Tudzież M. (karny)

Skład: Konsek, Bernacki D., Bernacki J., Groborz, Kolarczyk, Kowalski, Lachowicz, Majorczyk, Tlałka, Tudzież M., Tudzież P.

Rezerwa: Piekorz, Lukaszczyk, Madeja, Miczajka, Niewelt, Pendzich, Szafraniec, Szatanik, Tudzież K.

Trener: Mariusz Szlosarek