10 Apr
10Apr

Sobota 06.04.2024

Mecz Orlików 2013 z MKS32 Radziejów-Popielów (wyjazd).

W sobotnie popołudnie orliki z rocznika 2012/2013 rozpoczęły swoje zmagania w rundzie wiosennej, naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Radziejowa.

Mecz rozpoczął się spokojnie i żadna z drużyn nie dominowała.

Na szczęście, gdy padł upragniony pierwszy gol to worek z bramkami się otworzył i szybko zaczęliśmy dominować na boisku.

Pomimo kilku błędów które są nieuniknione, wygraliśmy wynikiem 14:2 w konsekwencji czego mogliśmy cieszyć się pierwsza wygraną od dłuższego czasu.

Chłopcy wykazali się dużym zaangażowaniem, chętnie realizowali założenia i wskazówki trenera.

Dziękujemy zawodnikom z Radziejowa za sportowa rywalizacje, życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach, jak również dziękujemy naszym kibicom za obecność i wsparcie.

Trener: Krzysztof Porembski

Niedziela 07.04.2024

Mecz Orlików 2014 z UKS RAP Rybnik

O 9.30 nasza druga grupa orlików wbiegła na boisko, aby rozegrać swój pierwszy ligowy mecz.

Spotkanie naprawdę bardzo interesujące już od początkowego gwizdka.

Wiele ciekawych sytuacji dla jednej oraz drugiej drużyny!

Pierwszą bramkę tego spotkania zdobywają nasi chłopcy kiedy to Brayan posyła piłkę prosto w siatkę. - 1:0

Zawodnicy gości jednak nie dają za wygraną i walczą z równie wielkim zapałem co nasze Płomyczki, dlatego to finalnie oni zdobywają dwa gole i wychodzą zwycięsko z tego meczu.

Pomimo że wynik nie był na naszą korzyść to w spotkaniu ciężko było określić kto tak naprawdę był lepszy, gdyż obie drużyny do końca walczyły tak samo!

Trener: Przemysław Kubica

Mecz A Klasa z KS Polonia Marklowice

W porę obiadową nasza A klasa wbiegła na boisko, aby rozegrać kolejny ligowy mecz.

W spotkaniu zdecydowanie już od pierwszego gwizdka obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony, sytuacji na zdobycie gola było dużo, a zawodnicy mało kiedy zwalniali tępa.

I chociaż pierwsza połowa była naprawdę intensywna wszelkie próby zmiany wyniku kończyły się w rękawicach bramkarza, nogach obrońców bądź nad bramką.

Dlatego też do przerwy wynik pozostał bezbramkowy.

Po przerwie intensywna gra nie opadła i obie drużyny nadal próbowały zdobyć wymarzone 3 punkty.

Do 70' minuty na boisku pojawiło się jednak więcej kartek niżeli goli, zmienił to jednak zawodnik Marklowic który w 72' zdobył pierwszego gola tego spotkania - 0:1.

Wtedy na boisku zaszły w naszej drużynie liczne zmiany i powróciły siły do dalszej walki, piłka jednak nie chciała znaleźć się w siatce.

Nadzieję dał przyznany w 90' rzut karny dla drużyny Płomienia, przystępujący do niego Jakub Smołka wykonuje go bezbłędnie i mamy remis - 1:1.

W doliczonym czasie gry następuje jednak nie przyjemna sytuacja, po niepotrzebnej wymianie zdań dochodzi do rękoczynów, które skutkują dwiema czerwonymi kartkami, jedna dla bramkarza Ochojca a druga dla strzelca Marklowic.

Zawodnicy opuszczają boisko nadal prowadząc z sobą wymianę zdań, a nawet pojawiają się w strefie kibiców co jest niedopuszczalne po zobaczeniu czerwonej kartki.

Sędzia więc skrupulatnie przedłuża to spotkanie a w bramce Ochojca staje zawodnik z pola..

I niestety w 95' minucie tego spotkania, zawodnik Polonii wykorzystuje fakt że w bramce stoi zawodnik bez bramkarskiego doświadczenia.

Strzał siedzi w rękawicach bramkarza jednak nie zostaje on prawidłowo zatrzymany i przelatuje przez jego dłonie wprost w siatkę zmieniając wynik spotkania już po raz ostatni. - 1:2

Wynik: 1:2 Bramki: Jakub Smołka - rzut karny

Skład: Filusz, Baron, Borowski, Szlosarek M., Szlosarek J., Szlosarek D., Kukuła, Orzechowski, Porembski, Smoła, Gliwicki.

Rezerwa: Sopniewski, Miczajka, Majorczyk, Kwoska, Groborz, Hulbój

Zmiany:  Łukasz Baron ▼ 65' ▲ Tomasz Hulbój

Jacek Szlosarek  ▼ 75' ▲ Piotr Kwoska

Paweł Orzechowski ▼ 75' ▲  Patryk Majorczyk

Mateusz Gliwicki ▼ 75' ▲  Marcin Miczajka

Trener: Krzysztof Skupień

Mecz C Klasa z KS Inter Krostoszowice II (wyjazd).

Mecz ciężki, chociaż  bardziej w grze przeszkadzało nam trudne boisko niż przeciwnik.

Gra nie była specjalnie płynna, widowiskowa i gramy dość elektrycznie, ale za to udało nam się stworzyć znaczną ilość sytuacji bramkowych po których zdobywamy dwie bramki do przerwy (Tudzież M.x2).

Druga połowa to w miarę spokojna kontrola meczu z naszej strony i kolejne bramki, najpierw Mateusz Tudzież skompletował hat-tricka, a później jeszcze na listę strzelców wpisał się Daniel Pendzich.

Na 10min do końca tracimy bramkę, która nie zmienia w meczu w zasadzie nic.

Jedynie szkoda braku czystego konta, gdyż nasza obrona na czele z bramkarzem zagrała naprawde solidne spotkanie.

Trener: Mariusz Szlosarek